Po niezbyt udanym pierwszym etapie kampanii reklamowej Biedronki, kiedy już w listopadzie zabrakło nagród- Świeżaków, czyli pluszowych maskotek w postaci różnych warzyw i owoców, ten popularny dyskont zaczyna następny jej etap. Jego symbolem też jest Gang Świeżaków, ale tym razem w postaci naklejek i kart do gry. Można je dostać robiąc odpowiednio duże zakupy z kartą Moja Biedronka. Można też dostać kalendarz z przepisami i inspiracjami kulinarnymi oraz z poradami i miejscem na notatki.

W tej edycji promocji robiąc zakupy minimum 99 zł z kartą Moja Biedronka można dostać album, do którego wkleja się naklejki z Gangiem Świeżaków. Ten album można też kupić za 6,99 zł. Za wydane 40 zł w Biedronce dostaje się saszetkę z dwoma naklejkami i dwoma kartami do gry z postaciami z Gangu Świeżaków. Oczywiście, im większe zakupy, tym więcej można dostać saszetek. Ogółem można zdobyć 50 naklejek i 50 kart, a w albumie są jeszcze dwie karty specjalne. Promocja będzie trwała do 24 grudnia, albo do wyczerpania zapasów saszetek.

Ale co z klientami, którzy w pierwszym etapie promocji zgromadzili wystarczającą do otrzymania nagrody ilość naklejek, a pluszaka nie dostali? Na stronie internetowej  biedronkowej promocji jest informacja, że zaplanowano dodatkowe dostawy Świeżaków i zapewnienie, że każdy klient, który zebrał potrzebne punkty, maskotkę dostanie. A kto nie będzie miał cierpliwości, żeby poczekać na nagrodę ze sklepu, może ją sobie kupić w Internecie. Dużo taniej niż kosztowały zakupy w Biedronce, które upoważniały do otrzymania Świeżaka.