Na Mikołaja, 6 grudnia 2016 r. zainaugurowano pracę stacji ładowania pojazdów elektrycznych w warszawskiej Galerii Mokotów. Właściciel stacji chce w ciągu dwóch lat zbudować ogólnopolską sieć takich stacji.

To bardzo dobrze, że nasze zaangażowanie w rozwój elektromobilności jest tak dobrze odbierane przez przedsiębiorców, również inwestorów zagranicznych, którzy uważają Polskę za wiarygodnego partnera. Projekt, który dziś inaugurujemy jest częścią działań w ramach Pakietu na Rzecz Czystego Transportu i stanowi część Planu Rozwoju Elektromobilności - powiedział wiceminister energii Michał Kurtyka. -Wierzę, że ten, pierwszy projekt stanie się inspiracją dla kolejnych inicjatyw. Wierzę też, że przyczynią się one do rozwoju transportu elektrycznego w Polsce- dodał.

Stacja, która znajduje się w Galerii Mokotów umożliwia jednoczesne ładowanie dwóch samochodów. Jednorazowe ładowanie trwa ok. 30 minut. Stacja ładująca jest wyposażona w trzy złącza ładowania- CHAdeMO, CCS i Mennekes typu 2 i umożliwia ładowanie wszystkich pojazdów elektrycznych, które poruszają się po drogach Unii Europejskiej. Moc stacji wynosi 44 kW dla prądu stałego i 43 kW dla prądu zmiennego. Maksymalny prąd dla wyjścia DC wynosi 125A , a dla wyjścia AC 63A. 
Projekt budowy sieci stacji ładowania elektropojazdów jest współfinansowany z funduszy europejskich. Będzie realizowany przez dwa lata. Potem sieć tworzona przez Greenway połączy Polskę z już istniejącymi szlakami ładowania pojazdów elektrycznych w całej Europie. Stacje będą budowane wzdłuż głównych polskich tras komunikacyjnych, ze wschodu na zachód i z południa na północ. Zielony korytarz połączy Polskę z sąsiadami, od Bałtyku po Adriatyk, wchodząc w skład sieci obejmującej aż 12 proc. terenu kontynentalnej Europy, dostępną dla 60 milionów mieszkańców.