Na rynku istnieje wiele firm cateringowych. Najchętniej wybierane są te, które zapewniają odpowiednią dietę, uczą dobrych nawyków żywieniowych, a przygotowywane przez nich posiłki są świeże, oparte na lokalnych, prostych produktach. Dodatkowym atutem są dania komponowane pod okiem nie tylko szefa kuchni, ale i dietetyka. Dzięki temu odchudzanie potrafi być zdrowe, a przede wszystkim smaczne i przyjemne. Wszystko to zapewnia dieta pudełkowa z dostawą.

Czym jest dieta pudełkowa? 

To nic innego, jak catering dietetyczny z dostawą. Dana firma każdego ranka dostarcza paczkę z gotowymi posiłkami na cały dzień. Znajdują się w niej pudełka z:

 • Śniadaniem,
 • Drugim śniadaniem,
 • Obiadem,
 • Podwieczorkiem,
 • Kolacją.

Dania pakowane są w termiczne boxy, dzięki czemu długo zachowują swoją temperaturę. To idealna dieta dla osób zapracowanych. 

Jedzenie pudełkowe z dostawą jest skierowane dla tych, którym zależy na wygodzie i oczywiście na zdrowym odżywianiu. Większość cateringów posiada gotowe programy dietetyczne. Są to między innymi:

 • Dieta bez glutenu,
 • Dieta bez laktozy, 
 • Dieta dla sportowców, 
 • Dieta dla wegan, 
 • Dieta ketogeniczna, 
 • Dieta niskowęglowodanowa. 

Czy catering pudełkowy jest skuteczny? 

Odpowiedź brzmi: tak. To najskuteczniejszy sposób na zrzucenie nadwyżki kilogramowej. Należy jednak wiedzieć, o efekcie jo-jo. W momencie rezygnacji z diety pudełkowej, ciężko jest samodzielnie przygotować odpowiednio zbilansowane posiłki. Oprócz tego, klienci często zapominają o aktywności fizycznej, kiedy waga szybko i łatwo im spada. A przecież jest ona najistotniejsza przy utrzymaniu tudzież uzyskaniu upragnionej sylwetki.

Zalety diety pudełkowej z dostawą

Catering dietetyczny posiada wiele plusów między innymi:

 1. Dieta na miarę potrzeb. Powszechnie wiadomo, że wymagania żywieniowe każdego człowieka diametralnie się od siebie różnią. Np. osoby chore na celiakię potrzebują diety bezglutenowej, osoby aktywne fizycznie, bądź sportowcy potrzebują diety wysokobiałkowej, natomiast wegetarianie - diety bezmięsnej. Wśród klientów korzystających z diety pudełkowej z dostawą, znajdą się tacy, którzy nie będą mieli ściśle określonych wymagań, co do składników. Chcą oni jedynie, aby posiłki były odpowiednio zbilansowane, smaczne i zdrowe. W tym miejscu należy dodać, że firmy oferujące catering dietetyczny Wrocław dostosowują dietę do indywidualnych wymagań klientów. Ponadto mogą oni wybrać ilość dań zamawianych w ciągu dnia. Mają możliwość zdecydować się tylko na obiad bądź na 2, 3 czy 5 stosownie zbilansowanych i różnych pod względem składu posiłków.
 2. Możliwość poznania nowych smaków. Większość osób gotuje w domu najczęściej to co zna, umie oraz wie, że zajmie im to niewiele czasu. Pozbawieni są przez to poznania nowych smaków. Zwykle brakuje im chęci/czasu na kuchenne eksperymenty. Catering dietetyczny daje im na to szansę. A wszystko - bez wysiłku, bez zakupów oraz wielu godzin spędzonych w kuchni, poprzedzonych studiowaniem bloga kulinarnego lub książki kucharskiej. Klient wybiera danie z cateringu pudełkowego, które chce spróbować, testuje i sprawdza, czy jego kubki smakowe je zaakceptują.
 3. Pomoc dietetyka, który dzięki swojej wiedzy oraz doświadczeniu skomponuje pyszne posiłki, wysokiej jakości, zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania. Dzięki niemu ma się pewność, że składniki użyte do przygotowania potraw są dobrze dobrane oraz sprostają wymaganiom klienta.
 4. Sposób dla zapracowanych. Jedzenie pudełkowe sprawdzi się znakomicie wśród osób, które cierpią na notoryczny brak czasu. Dania przygotowywane są w siedzibie firmy cateringowej, a następnie dowożone klientowi pod adres, który wskaże. Ponadto posiłki w diecie pudełkowej są wysokiej jakości - odpowiednio zbilansowane, smaczne, zdrowe.
 5. Wygoda. Diety wiążą się ze ścisłym przestrzeganiem ilości spożytych w ciągu dnia kalorii. Dla wielu, liczenie ich staje się kłopotliwe, a nawet trudne. Catering pudełkowy jest w stanie temu zaradzić. Dietetyk, który współpracuje z firmą cateringową wyliczy za konsumenta kalorie oraz skomponuje dania tak, by dieta pudełkowa była dopasowana do indywidualnych potrzeb.

 Firma FitApetit oferuje:
catering dietetyczny Warszawa
catering dietetyczny Poznań
catering dietetyczny Kraków

Zapraszamy!