
Olsztyn - dlaczego warto tu zamieszkać?

Zastanawiałeś się kiedyś, jakie jest idealne miejsce do życia? Koniecznie odwiedź Olsztyn i przekonaj się, co miasto ma do zaoferowania. W ubiegłorocznym rankingu “Polityki”, stolica Warmii i Mazur znalazła się w pierwszej dziesiątce polskich aglomeracji, w których żyje się najlepiej. Jakie czynniki zadecydowały o tak wysokiej pozycji?
Dzielnicowa specjalizacja
W Olsztynie każdy znajdzie idealne mieszkanie dla siebie – niezależnie, czy będzie nią osoba lubiąca spokój czy miłośnik rozrywki. Miasto podzielone jest na 23 dzielnice. Peryferia (Gutkowo, Dajtki, Kortowo, Generałów, Jaroty, Pieczewo, Mazurskie, Zielona Górka, Podleśne, Wojska Polskiego, Redykajny) najczęściej wybierają rodziny z dziećmi i osoby ceniące ciszę. Z kolei centrum (Śródmieście, Kościuszki, Zatorze, Kętrzyńskiego, Pojezierze, Kormoran, Podgrodzie, Grunwaldzkie, Nad Jeziorem Długim) jest wymarzonym miejscem dla wszystkich fanów szeroko rozumianego życia społecznego. To właśnie w tych dzielnicach odbywają się koncerty i miejskie imprezy, a lokalne knajpki zachęcają do odwiedzin.
Sprawna komunikacja
Co istotne - kupując nieruchomość na obrzeżach - nie musisz martwić się o dojazd do centrum. Z odległych dzielnic do Śródmieścia dotrzesz dosłownie w kilka chwil. Autobusy i tramwaje docierają zarówno do terenów peryferyjnych Olsztyna, jak i okolicznych gmin. Podróże znacznie przyspieszają buspasy, które skracają przejazdy lokalnych środków transportu. Zmotoryzowani mieszkańcy również szybko i bez problemu dojadą do pracy, urzędu czy na uczelnię.
Boom na rynku nieruchomości
Nowe mieszkania w Olsztynie wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem kupujących. Nie dziwi więc fakt, że oferta rynku nieruchomości stale się powiększa. Deweloperzy starają się sprostać oczekiwaniom klientów, oferując lokale o funkcjonalnych układach i wysokim standardzie wykończenia. Znajdziesz tu mieszkania o powierzchni od 34 do nawet 153 mkw.
Koszt zakupu własnego M
Jak kształtują się ceny nieruchomości? Mimo ostatnich podwyżek na rynku, w Olsztynie za mkw zapłacisz znacznie mniej, niż w innych popularnych aglomeracjach, jak Warszawa czy Poznań. Średni koszt zakupu własnego M wynosi tu 5951, 11 zł mkw.
Dzięki stosunkowo niskim i konkurencyjnym cenom, coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania pod inwestycje. Sprzyja temu m.in. działalność Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Uczelnia cieszy się dużym powodzeniem wśród studentów, a większość z nich decyduje się na wynajem. Zakup nieruchomości w Olsztynie może zatem okazać się doskonałą lokatą kapitału.
Materiał przygotowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj